Збереження історично-культурної спадщини України

Компанія «Електронні архіви України» надає повний комплекс типових та індивідуальних рішень зі створенняелектронних архівів підприємств, а також інформаційних ресурсів для закладів культури та освіти. 

Одним із провідних напрямів діяльності компанії «Електронні архіви України» є реалізація комплексних проектів з оцифрування першоджерел для закладів культури, науки та освіти (музеї, бібліотеки, архіви). Представлені нижче проекти - лише невелика частина реалізованих на сьогоднішій день робіт. Вони здійснені спільними зусиллями завдяки підтримці постійного парнера компанії - Фонду культури та інновацій Futura.

Електронна колекція М. Драгоманова

Для Наукової бібліотеки національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова була створена електронна колекція «М.Драгоманов - видатний діяч України».

У колекцію увійшло більше двох десятків рідкісних книг, датованих 1878-1924 роками. У їх числі не тільки літературні та публіцистичні праці Михайла Драгоманова, а й біографічні тексти, збірники, листування. Це також роботи Михайла Галущинського, Давида Заславського, Михайла Павлика - учня і представника ідей Драгоманова.

www.lib.npu.edu.ua

Проект до 1000-річчя заснування Святої Софії.

Близько двох тисяч скляних фотопластинок з Національного заповідника «Софія Київська» були переведені в цифровий формат за допомогою технології обробки зображень, що була спеціально розроблена компанією «ЕЛАУ».

Це предмети з колекції академіка Іполита Моргилевського та колекція негативів, яка, після Великої Вітчизняної війни, в 1959 році була повернута Академією наук України в Софійський музей.

Мета проекту - зберегти унікальні зображення не лише українських, а й зарубіжних пам'яток архітектури.

Особливий інтерес представляє фотофіксація втрачених пам'яток - Михайлівського Золотоверхого собору, церкви Успіння Богородиці Пирогощі на Подолі, Успенського собору Києво -Печерської Лаври та інших .

Проект реалізовано до 1000-річчя заснування Святої Софії.

n.sophiakievska.org

Історична спадщина України

Мета проекту - збереження та популяризація культурно-історичної документальної спадщини світового та загальнонаціонального значення, зосереджених у фондах Національної історичної бібліотеки України.

В рамках проекту: 

  • оновлений сайт Національної історичної бібліотеки України;
  • створений імідж-каталог усіх видань бібліотеки, який зараз є доступним для читачів усього світу в режимі 24/7 через Інтернет;
  • оцифровано понад 120 унікальних краєзнавчих та інших раритетних видань, що існують у світі лише в кількох примірниках;
  • розпочато створення Електронного читального залу для користувачів бібліотеки.

www.nibu.kiev.ua

Електронна бібліотека Львівської науково-педагогічної бібліотеки

За підтримки Фонду культури та інновацій ФУТУРА електронна бібліотека Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки поповнилася новими виданнями. Більше 90 творів українських авторів та українські переклади творів світової літератури відвідувачі бібліотеки вже можуть читати з екрану монітора.

Проект спрямований на популяризацію української мови, культури та історичної свідомості української нації через широкий спектр культурних, наукових, науково-практичних та інформаційних заходів, зміцнення російськомовного патріотичного середовища на рівні кожного села, селища, міста.

www.lonpb.com.ua

Електронна колекція краєзнавчих видань

До 1530-річчя заснування столиці України була оцифрована колекція стародруків та цінних краєзнавчих видань про Київ, які входять до фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.

Електронна колекція краєзнавчих видань знаходиться у вільному доступі для читачів усього світу. Роботи М. Грушевського, М. Закревського, сувенірні фотоальбоми і путівники столиці XIX - початку ХХ століть тепер можна знайти в Інтернеті.

www.lukl.kiev.ua