Віртуальний архів Т. Г. Шевченка

Віртуальний архів Т. Г.  Шевченка

Багатоетапний проект присвячений святкуванню 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.

Його мета - надати громадськості вільний доступ до унікальних першоджерел, пов'язаних з постаттю Шевченка.

Спільно з Національним музеєм Шевченка і компанією «Електронні архіви України», був оцифрований і викладений в мережу масштабний архів з більш ніж 10 000 сторінок. 138 архівних справ з фондосховищ Національного музею Тараса Шевченка містять інформацію про найцікавіші події з життя Кобзаря.

Мова йде про унікальні документи, які раніше не були представлені так широко. Донедавна в експозиції була представлена лише невелика частина тих документів, що зберігаються в Музеї. Більшість же матеріалів була доступна лише вузькому колу людей: науковцям, аспірантам тощо. З метою їх збереження та надання можливості ознайомитись з ними більш широкому загалу, і був реалізований проект «Віртуальний архів Тараса Шевченка». 

Створення електронного архіву Т. Г. Шевченка та забезпечення вільного доступу до архіву дасть можливість вченим, історикам та читачам ознайомитися з оригіналами свідоцтв про життя письменника, простимулює процес впровадження інноваційних технологій інформатизації та експонування в музейних та культурно-мистецьких закладах України. Тепер усі, хто цікавиться біографією Тараса Шевченка, зможуть отримати інформацію з першоджерел, не звертаючись за допомогою до дослідників.

В рамках проекту, за підтримки Фонду культури та інновацій ФУТУРА, у вересні 2012 року розпочала свою роботу оновлена ​​версія веб-сторінки Національного музею Тараса Шевченка.

Cайт, який був розроблений компанією «Електронні архіви України», є повноцінним порталом, що містить електронні колекції, оцифровані видання та експонати, віртуальний тур і медіагалерею.

Як зазначає генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, на сьогодні перед музеєм стоїть завдання поступової його трансформації в науково-дослідний та популяризаторський центр. «З появою сайту в нас з’явилася ідея віртуального музею, що дасть можливість популяризувати особистість Т. Шевченка у всьому світі. А для цього вся шевченкіана має бути доступна для кожного в мережі Інтернет», - говорить Д. Стус.