Sunny Day

У рамках європейсько-українського тижня сталої енергетики у приміщенні кіностудії імені О. Довженка пройшов перший український хакатон сонячних технологій SunnyDay. Його ініціаторами стали члени Молодіжного конструкторського бюро «Geek Workspace» при Малій академії наук України та учасники проекту EnergyTorrent.

Участь у заході взяли  близько 30 учасників з усієї України - усіх їх поєднало не стільки бажання перемогти й отримати винагороду, як створити щось справді важливе для світу і доступне кожному – сонячний концентратор, завдяки якому реальністю стане життя без традиційної електроенергії.

Практично всі сучасні розробки в галузі сонячної енергетики виробляються лише в промислових масштабах. Наші молоді науковці поставили завдання зробити цей сектор доступним для будь-кого та створити проекти, які можна виготовити в домашніх умовах. Це мета сьогоднішня. А в перспективі – створення доступного конструктора відновлювальних джерел енергії, який буде вільно доступний через open-source ліцензію та зробить сонячну енергетику ближчою для десятків і сотень тисяч людей у всьому світі. 

У рамках хакатону був проведений майстер-клас для дітей зі Слов’янська, учасники якого мали змогу ознайомитися з сонячною енергетикою, побачити оригінальні винаходи і змайструвати міні-споруди з конструкторів.

Відео звіт: www.vimeo.com/102114862